Konkurs z j. francuskiego "Gimnazjalista tłumaczy"

12 marca 2018

W poniedziałek 12 marca w naszej szkole, odbył się finał międzyszkolnego konkursu z języka francuskiego "Gimnazjalista tłumaczy". W tegorocznej, XI już edycji konkursu, wzięli udział gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. H. Sienkiewicza w Mysłowicach, z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki w Mysłowicach oraz naszej szkoły - SP 4.

Zadaniem uczniów było przetłumaczenie tekstu z języka francuskiego na język polski. Uczniowie tłumaczyli teksty wykorzystując tradycyjne, papierowe słowniki.

Laureatkami konkursu zostały:

Natalia Hyjek (SP nr 4 Mysłowice) – I miejsce

Martyna Cichecka (SP nr 4 Mysłowice) – II miejsce

Alicja Dobińska (SP nr 4 Mysłowice) – III miejsce

Wyróżnienia otrzymały:

Karolina Jędrzejczak (SP nr 4 Mysłowice)

Anna Kler (ZSO im. T. Kościuszki Mysłowice)

Natalia Smalarz (SP nr 13 Mysłowice)

Wszyscy uczestnicy oraz ich nauczyciele otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Serdeczne podziękowania sponsorom, dzięki którym udało się zorganizować to przedsięwzięcie, składa organizator konkursu pani mgr Mirosława Bogacz.

Nasi sponsorzy: Przedstawicielstwo Walonia-Bruksela w Warszawie, Polskie Stowarzyszenie Europa Języków i Kultur, sklep internetowy ChocoBel, wydawnictwo Hachette Polska.

sponsorzy

• Powiększ zdjęcie Gimnazjalista tłumaczy