Kolejkowo

12 lutego 2020

Niezwykła wizyta klasy 1a i 1c

4 lutego uczniowie klas 1a i 1c pojechali do Gliwic, by  przenieść się do niezwykłego świata, który został pomniejszony aż 25 razy-oglądali jedną z największych makiet kolejowych w Polsce- Kolejkowo.
Zaczęli od Piernikowego Miasteczka- pachnących cynamonem, goździkami, imbirem domków, kamieniczek, zamku oraz piernikowych ludzików umieszczonych w świątecznej scenerii.
Później wkroczyli do świata miniaturowej rzeczywistości: pociągi, samochody, ulice, kamienice, gliwicki ratusz, dworzec kolejowy z peronami. Wielką atrakcją była chmura burzowa, z której zaczął padać deszcz. Bardzo ciekawe okazało się także westernowe miasteczko "Dzikie Gliwice" z szeryfem, Indianami i miniaturą pływającego po Missisipi statku.
W Kolejkowie uczniowie zobaczyli jeszcze mnóstwo innych miniatur. Była to naprawdę niezwykła wizyta w niesamowitym miejscu!