Podsumowanie Tygodnia Języków Obcych 2021

29 marca 2021

" Tydzień Języków Obcych 2021  " już za nami. Chociaż inaczej niż zwykle - wszystkie imprezy zdalnie, online - to emocji i dobrej zabawy nie zabrakło.

W planowanych konkursach wzięło udział więcej uczniów niż zazwyczaj, a  w  X edycji " Rejonowego Przeglądu poezji, prozy i małych form teatralnych w językach obcych  "  wzięła udział rekordowa liczba 39 zgłoszeń ( w tym 57 uczestników).
W prezentacjach o krajach niemieckojęzycznych, frankofońskich oraz anglosaskich uczestniczyli wszyscy uczniowie klas 6-8, a także niektórzy ich młodsi koledzy z klas 1-4.
Wyniki poszczególnych konkursów są ogłaszane na bieżąco - dzisiaj pogratulujmy naszym reprezentantom w w/w Przeglądzie. A jest czego gratulować - Przegląd znajduje się na kuratoryjnej liście konkursów , za które są przyznawane dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły średniej.
W kategorii wiekowej klasy 1-4 , poezja - recytacja wiersza słowa uznania dla :
  I m  Maji Sz.  ,  II m  Hani J. oraz  III m Leny P.

Wyróżnienie dla Pauliny I. oraz Miłosza G.

W tej samej kategorii wiekowej  nasi reprezentanci ( proza - duety)

Nadia i Olaf B. zdobyli I miejsce, a Michał M. III miejsce ( kategoria musical/poezja śpiewana).
W kategorii wiekowej klas 5-6 , proza - skecz i małe formy teatralne gratulujemy uczniom klasy 6a , którzy zdobyli II m ex aequo : Marek M., Konrad K., Zuzanna P., Liliana S.,

Zuzanna W. i Daria N. oraz Nadii B. uczennicy klasy 4, która w kategorii poezja zdobyła 3 miejsce.

W kategorii wiekowej klas 7-8 słowa uznania dla Uli S. oraz Julii M. , które w kategorii poezja zdobyły kolejno I i II miejsce, a także dla uczennic Niny H., Malwiny L. oraz Julii M. za I miejsce eq aequo w kategorii małe formy teatralne/skecze.

Bezkonkurencyjna w kategorii "musical/ poezja śpiewana" okazała się Zosia S. , uczennica klasy 8a.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej Czwórki! "

Agata Siwiec