31 maja 2019

19 czerwca gimnazja przejdą do historii. W związku z tym w naszej szkole postanowiliśmy ten ostatni rocznik gimnazjalistów i pierwszy ósmoklasistów opuszczający mury naszej Szkoły upamiętnić w nietypowy sposób. Zaproponowaliśmy naszym uczniom zasadzenie drzew.

Dlaczego?, ponieważ, „drzewo jest symbolem silnie zakorzenionym w naszej kulturze. To symbol życia, mądrości, rodziny. Jedno z pierwszych wyobrażeń struktury świata. Zakwita, rodzi owoce, zamiera, by znów się odrodzić. Symbol cyklicznie odnawiającej się przyrody i następowania pór roku. Drzewo to życie”. Wielu poetów i artystów miało swoje ulubione. J. Kochanowski - lipę, Szopen - wierzbę, a Tolkien, którego znajomość utworów jest przedmiotem organizowanego przez naszą  bibliotekę międzyszkolnego konkursu - Tolkienady, stworzył enty.

Spotkaliśmy się z życzliwą reakcją zainteresowanych. 31 maja w Dzień Sportu uroczyście, i nie bez wzruszenia, zasadzili swoje drzewa, wpisując się w krajobraz naszego szkolnego otoczenia.

Życzymy naszym, już prawie absolwentom, aby rośli w siłę, pięli się śmiało ku górze, rozwijali, czerpiąc z przekazanej wiedzy, zawartych przyjaźni, wykorzystując w pełni swoje możliwości.