Noc Biologów 2020

27 stycznia 2020

"Nasz świat do generalnego remontu"

10 stycznia 2020 roku  uczniowie z naszej szkoły oraz z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr3 byli uczestnikami imprezy, którą co roku organizują wydziały biologiczne wszystkich Uniwersytetów w Polsce pod nazwą NOC BIOLOGÓW. W tym roku pod opieką Pani Katarzyny Plackowskiej – Słupskiej oraz Pani Katarzyny Strzelec mogliśmy uczestniczyć w wykładzie Profesora doktora habilitowanego Pana Piotra Skubały pod wymownym tytułem „Nasz świat do generalnego remontu”. Uczestnicy grupy uczestniczyli w pokazach „Nie taki pająk straszny”, „Entomologia w skali mikro”, „Nocni łowcy” oraz „Owady tropikalne”. Na większości pokazów mieliśmy możliwość obserwowania żywych okazów zwierząt z grup: owadów, pajęczaków i gadów. Jedno z zajęć poświęcone było ciekawej metodzie obserwowania obiektów w obrazach mikroskopu elektronowego skaningowego. Braliśmy również udział w warsztatach związanych z działalnością pszczół, na tych warsztatach wytwarzaliśmy własne świece woskowe. Jak co roku impreza była przyjemną formą poznawania przyrody i wspaniałym połączeniem nauki i zabawy.