Finał XII edycji międzyszkolnego konkursu z języka francuskiego "Gimnazjalista tłumaczy"

18 marca 2019

18 marca 2019r. odbyła się w naszej szkole XII. edycja konkursu z języka francuskiego "Gimnazjalista tłumaczy", w której wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Mysłowicach, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach oraz gospodarze konkursu.

Konkurs składający się z trzech etapów to ogromne wyzwanie. Zadaniem uczniów, we wszystkich etapach konkursu, było przetłumaczenie tekstu z języka francuskiego na język polski przy pomocy słowników. W pierwszym etapie uczniowie zmagali się z teksem w domu, w ciszy i spokoju, bez pośpiechu, w drugim zaś musieli zmierzyć się  z tłumaczeniem tekstu w swoich szkołach, na co mieli już tylko godzinę. Najlepsze osoby z każdej szkoły wzięły udział w finale, który przebiegał na tych samych zasadach, co etap drugi. Tłumaczony tekst dotyczył roli książek w życiu człowieka.

Organizatorka konkursu p. Mirosława Bogacz gratuluje uczniom sukcesów, a nauczycielom wszystkich szkół składa serdeczne podziękowania za przygotowanie uczniów oraz pracę w jury konkursu.

Gorące podziękowania adresowane są również do sponsorów: Polskie Stowarzyszenie Europa Języków i Kultur, wydawnictwo Hachette, Przedstawicielstwo Walonia-Bruksela w Warszawie, którzy zapewnili nagrody dla uczestników konkursu.

Laureaci konkursu:

• I miejsce: Martyna Cichecka ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi Wojciecha Korfantego w Mysłowicach
  • II miejsce: Alicja Dobińska ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi Wojciecha Korfantego w Mysłowicach
  • III miejsce: Karolina Gabryś ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi Wojciecha Korfantego w Mysłowicach

Wyróżnienia otrzymały: Anna Kler i Gabriela Hubert z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach oraz Wiktoria Kołodziejska ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha Korfantego w Mysłowicach.

Serdecznie gratulujemy!