„Bądź  GEOEKO”  oraz  „EkoCeramika”

9 lutego 2020

Udział 1b w warsztatach w Centrum Edukacji Ekologicznej w Katowicach – Murckach.

7 lutego  uczniowie klasy 1b  uczestniczyli w warsztatach  artystyczno – ekologicznych. Dzieci poprzez zabawę poznały planety  Układu Słonecznego,dowiedziały się, czym różnią się one od innych ciał niebieskich. W ciekawy sposób poznały ich budowę oraz sposób poruszania się wokół Słońca.  Wiele emocji wywołały warsztaty ceramiczne, podczas których dzieci zobaczyły piec ceramiczny i poznały jego możliwości. Mogły zobaczyć, jak się tworzy z gliny różne przedmioty użytkowe i artystyczne. Największą  atrakcją i przyjemnością okazała się możliwość własnoręcznego lepienia  w glinie różnych przedmiotów, które będą mogli odebrać po  wypaleniu w piecu. Zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej pozwoliły połączyć naukę z przyjemnością.