W tym tygodniu, do Konstruktorów z klasy 3 a, dołączyli uczniowie z klas: 2 b, 1 c i 3 b

17 lutego 2021

15 lutego – klasa 2 b oraz 17 lutego klasy: 1 c i 3 b, w ramach realizacji projektu osadzonego w tematyce Inteligentnego Miasta, pracowały nad konstruowaniem obiektów infrastrukturalnych, czyniących miasto przyjaznym jego mieszkańcom.

Podczas pracy, korzystając z narzędzi edukacyjnych Smart City, operowali elementami zestawu konstrukcyjnego Edubotics.

W ramach realizacji zajęć lekcyjnych z wykorzystaniem nowych technologii, skorzystałam z pomocy dydaktycznych dla szkół podstawowych, stworzonych przez młody zespół polskiego startupu Skriware, który skupia się szczególnie na druku 3D oraz nauce programowania.

Pomoce, które ów zespół przygotował, wspomagają naukę przedmiotów przyrodniczych i technicznych, a jednocześnie rozwijają umiejętności społeczne i kompetencje XXI wieku wśród uczniów.

Joanna Żuromska