Rekrutacja 2019

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha Korfantego w Mysłowicach
na rok szkolny 2019/2020

U W A G A !

Zapisy dzieci z rejonu do klasy I w roku szkolnym 2019/2020 trwają do końca marca 2019r.
KARTĘ ZGŁOSZENIA (dostępna w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej) można składać w sekretariacie w godzinach 7.00 - 16.00

W tym czasie odbywać się będą również zapisy dla kandydatów do klasy VII dwujęzycznej.

W klasie dwujęzycznej drugim językiem nauczania jest język angielski. Wybrane przedmioty w tej klasie nauczane są zarówno w języku polskim jak i języku angielskim np. wos, biologia, geografia, informatyka.

Sprawdzian predyspozycji językowych dla kandydatów do klasy VII dwujęzycznej odbędzie się 21 maja o godz. 15.00

UWAGA! U dołu strony znajdują się  do pobrania formularze niezbędne do zapisania dziecka do naszej szkoły oraz harmonogram rekrutacji dla kandydatów spoza obwodu szkoły a także kryteria rekrutacji kandydatów do klas I oraz klasy VII dwujęzycznej.

Rekrutacja do szkół średnich

Uwaga uczniowie klas trzecich gimnazjalnych oraz ósmych.

Od dnia 13 maja rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja do szkół średnich poprzez stronę slaskie.edu.com.pl. Na tej stronie należy utworzyć konto w celu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na terenie województwa śląskiego.

Przedstawiamy harmonogram rekrutacji.

Rekrutacja do klasy dwujęzycznej

Do klasy dwujęzycznej naszej szkoły można zakwalifikować się poprzez :

• Sprawdzian predyspozycji językowych który przeprowadzony zostanie w naszej szkole 21 maja 2019 roku i uzyskanie pozytywnego wyniku.
  • zajęcie premiowanego miejsca ( 1-3) w Konkursie z Języka Angielskiego dla Klas Szóstych, który odbywa się w naszej szkole w maju – informacje i szczegóły dotyczące terminu konkursu zostaną przesłane do każdej ze szkół podstawowych w Mysłowicach do końca marca 2019 roku.

Sprawdzian predyspozycji językowych do klasy dwujęzycznej na rok szkolny 2019/2020 składał się będzie z 2 zadań:  testu wielokrotnego wyboru o narastającym stopniu trudności oraz zadania otwartego - krótkiej wypowiedzi pisemnej (np. pocztówka lub wiadomość tekstowa z wakacji, opis swojego pokoju, zainteresowań lub codziennej rutyny). Treści i umiejętności zawarte w sprawdzianie  obejmują zakres materiału określony podstawą programową kształcenia w szkole podstawowej.

Komunikat prasowy MEN dotyczący rekrutacji do szkół średnich

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją przygotowaną przez MEN w sprawie rekrutacji do szkół średnich - ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.
Prezentacja MEN

Na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach można również zapoznać się z Komunikatem prasowy MEN.dotyczącym rekrutacji uczniów na rok szkolny 2019/2020 - Zapraszamy