5 listopada 2018

„La Réunion vous attend!”
Réunion na Was czeka!

W poniedziałek 5 listopada, uczniowie Klas Frankofońskich oraz klas siódmych realizujący innowację z języka francuskiego, pt. „Po francusku nie tylko we Francji”, przenieśli się na malowniczą francuską wyspę La Réunion. Wyspa jest departamentem zamorskim Francji, położonym na Oceanie Indyjskim, niedaleko Madagaskaru.

Pan Stéphane Jolivet - dyrektor Ośrodka Alliance Française w Katowicach, który gościł w tym dniu w naszej szkole - opowiedział uczniom o swoim dzieciństwie na tej wyspie, ciekawostkach z nią związanych, kulturze i tradycjach. Opowieściom towarzyszyła prezentacja zdjęć znacznie przybliżająca uczestnikom spotkania te odległe zakątki. Spotkanie prowadzone było w językach francuskim oraz polskim i cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów. Opowieści gościa na długo pozostaną w pamięci uczestników spotkania i zapewne staną się zachętą do podróżowania, poszukiwania dodatkowych informacji, a także nauki języka francuskiego.