MMS i SOS

Młodzieżowi Mistrzowie Sportu - MMS

Projekt ma na celu prowadzenie bezpłatnych zajęć ogólnorozwojowych połączonych ze specjalizacją piłki siatkowej, które realizowane są w SP4 dla dziewcząt klas 1- 3 z podziałem na grupy wiekowe. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu dla każdej grupy.

Siatkarskie Ośrodki Szkole - SOS

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS) to ogólnopolski projekt szkoleniowy finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki , skierowany do dzieci i młodzieży. Jego głównym celem jest upowszechnianie sportu, a w szczególności siatkówki.

SOS powstał w 2012 roku z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To jedyny, tak szeroko zakrojony, nowoczesny siatkarski projekt szkoleniowy dla dzieci i młodzieży na świecie. Obejmuje szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne w całym kraju. Opiera się na idei współpracy szkoły, lokalnego samorządu i związku sportowego.

W program zaangażowani są nauczyciele, trenerzy i instruktorzy, rodzice, fizjoterapeuci i lokalne samorządy. Dzięki temu lokalna społeczność aktywizuje się i tworzy społeczną strukturę wsparcia dla inicjatywy.

ulotka1

Młodzieżowi Mistrzowie Sportu