Wydarzenia 2018/2019

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Wydarzenia w klasie frankofońskiej w roku szkolnym 2018 - 2019


 

Artykuły

Frankofolik 2019

Przejdź do - Frankofolik 2019

Od września 2018 roku uczniowie rywalizowali o tytuł Frankofolika 2019, czyli osoby najbardziej zakręconej na punkcie języka francuskiego. Pomimo, że niektóre zadania nie należały do najłatwiejszych, to uczestnicy dzielnie je wykonywali. Zwycięzca został wyłoniony dopiero po ostatnim z nich, za wykonanie którego można było uzyskać dodatkowe punkty za czas przesłania rozwiązania.

Czytaj więcej o: Frankofolik 2019

Konkurs tłumaczeniowy z języka francuskiego

Przejdź do -  Konkurs tłumaczeniowy z języka francuskiego

EN AVANT LA TRADUCTION! - Konkurs tłumaczeniowy z języka francuskiego dla uczniów kl. VII-VIII.

We wtorek 26 marca 2019 roku w naszej szkle, odbyła się II edycja konkursu tłumaczeniowego „En avant la traduction” dla uczniów szkół podstawowych naszego miasta, uczących się języka francuskiego.

Zobacz artykuł na ten temat

Dzień Frankofonii w SP4

Przejdź do - Dzień Frankofonii w SP4

20 marca w naszej szkole był wyjątkowym i niezapomnianym dniem, ze względu na obchodzony tego dnia  Międzynarodowy Dzień Frankofonii – wielkie święto języka francuskiego i kultury krajów francuskojęzycznych.

Zobacz artykuł na ten temat:

Kino frankofońskie w Mysłowicach!

Przejdź do - Kino frankofońskie w Mysłowicach!

W przeddzień Dnia Frankofonii, 19 marca 2019 roku, uczniowie kl. IV-VII naszej szkoły wzięli udział w bezpłatnej projekcji filmu „Najlepsze przyjaciółki” w reżyserii Oliviera Singera, która odbyła się w MOK w Mysłowicach. 

Zobacz artykuł na ten temat

Finał XII edycji międzyszkolnego konkursu z języka francuskiego "Gimnazjalista tłumaczy"

Przejdź do - Finał XII edycji międzyszkolnego konkursu z języka francuskiego "Gimnazjalista tłumaczy"

18 marca 2019r. odbyła się w naszej szkole XII. edycja konkursu z języka francuskiego "Gimnazjalista tłumaczy", w której wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Mysłowicach, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach oraz gospodarze konkursu.

Zobacz artykuł na ten temat

VI edycja Konkursu „KULINARNE VARIÉTÉ”

Przejdź do - VI edycja Konkursu „KULINARNE VARIÉTÉ”

5 marca 2019 r. w naszej szkole odbyła się VI edycja Konkursu „KULINARNE VARIÉTÉ”. Konkurs ten adresowany był do uczniów lubiących gotować, przygotowywać desery, piec ciasta, ciasteczka,itp.

Czytaj więcej o: VI edycja Konkursu „KULINARNE VARIÉTÉ”

O tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych po francusku!

Przejdź do - O tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych po francusku!

La Bûche de Noël - tradycyjne ciasto spożywane we Francji podczas świąt Bożego Narodzenia, des huîtres – ostrygi, la crèche - żłóbek, la dinde aux marrons - indyk z kasztanami, o tych francuskich przysmakach oraz zwyczajach bożonarodzeniowych i noworocznych uczniowie dowiedzieli się od pani Dagmary Dwornik - Durr (pracownik mediateki) i pana Aurelien Durr (doktor historii, pracownik archiwum i wykładowca na uniwersytetach w Miluzie i Dijon) z Francji, którzy na zaproszenie Mateusza z kl. VIIa odwiedzili we wtorek 18 grudnia uczniów w trakcie zajęć z innowacji języka francuskiego.

 

Czytaj więcej o: O tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych po francusku!

Przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji Frankofonii z wizytą w naszej szkole!

Przejdź do - Przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji Frankofonii z wizytą w naszej szkole!

 

Dzięki współpracy z Panem Stephane Jolivet, Dyrektorem Ośrodka Alliance Française w Katowicach, 14 grudnia z wizytą do naszej szkoły przybyli przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji Frankofonii, odpowiedzialni za realizację programu zrównoważonego rozwoju: Pan Jean-Pierre Ndoutoum Directeur de l'Institut de la Francophonie pour le développement durable (IFDD) oraz Pan Issa Bado Attaché de programme Négociations internationales sur l’économie, l’environnement et le développement durable, biorący udział  Szczycie Klimatycznym w Katowicach (COP24).

 

Czytaj więcej o: Przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji Frankofonii z wizytą w naszej szkole!

Réunion na Was czeka!

Przejdź do - Réunion na Was czeka!

„La Réunion vous attend!”
Réunion na Was czeka!

W poniedziałek 5 listopada, uczniowie Klas Frankofońskich oraz klas siódmych realizujący innowację z języka francuskiego, pt. „Po francusku nie tylko we Francji”, przenieśli się na malowniczą francuską wyspę La Réunion. Wyspa jest departamentem zamorskim Francji, położonym na Oceanie Indyjskim, niedaleko Madagaskaru.

 

Czytaj więcej o: Réunion na Was czeka!

Po francusku nie tylko we Francji!

Przejdź do - Po francusku nie tylko we Francji!

 

W poniedziałek 29 października uczniowie klas siódmych naszej szkoły, realizujący innowację z języka francuskiego pt. „Po francusku nie tylko we Francji” oraz ich starsi koledzy uczący się języka francuskiego, uczestniczyli w spotkaniu z panią Agatą Chrząszcz pochodzącą z Mysłowic, a obecnie mieszkającą we Francji.

 

Czytaj więcej o: Po francusku nie tylko we Francji!