VI edycja Konkursu „KULINARNE VARIÉTÉ”

5 marca 2019

Tegoroczna edycja konkursu związana była z tłustym czwartkiem, a właściwie tłustym wtorkiem „MARDI GRAS”, ponieważ Francuzi nie obchodzą tłustego czwartku tak jak my natomiast  w  ostatnim dniu karnawału obchodzą właśnie tłusty wtorek.

W tym dniu na francuskich stołach królują
CRÊPES czyli NALEŚNIKI,
BEIGNETS czyli PĄCZKI,
MERVEILLES czyli FAWORKI!

Organizatorem konkursu z ramienia Szkoły była Pani Mirosława Bogacz.

Zadanie uczniów polegało na przyniesieniu  min. 5 własnoręcznie usmażonych w domu naleśników,
oraz jadalnych  elementów do dekoracji naleśników. Uczniowie mieli zaledwie 20 min na udekorowanie naleśników tak, aby jego wygląd kojarzył się z Francją z wykorzystaniem tylko jadalnych elementów dekoracyjnych. Zadanie było trudne ze względu na konieczność spełnienia wymogów konkursowych, które obejmowały nie tylko wykonanie naleśnika we francuskim stylu ale wykonanie go w estetyczny, smakowity i pomysłowy sposób.

W skład konkursowego Jury weszły Mirsława Bogacz – specjalista od kultury i tradycji Francji, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Izabela Sanhen, Szefowe Szkolnej Kuchni Bożena Dubiel i Beata Piętak.

Po długich naradach wyłoniono zwycięzców konkursu:

I miejsce -Wiktoria Bancerz kl. 7a

II miejsce – Michał Sorek kl. 3c (Gimnazjum)

III miejsce – Paweł Szymański  kl. 3d (Gimnazjum)

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Marcinkowska kl.6a

Ewa Grabowska kl.7a

Julia Stępnik kl.7a

Alicja Dobińska kl. 3c (Gimnazjum)

Nagrody dla laureatów konkursu zostaną wręczone 20 marca 2019r. na Dniu Frankofonii, na który serdecznie zapraszamy.