Zadanie świetlicowe- Żaglówka

20 kwietnia 2020

Kochane świetliczaki mamy dla Was na dzisiaj kolejne zadanie, tym razem plastyczne.
Chcemy żebyście wykonali żaglowiec.

Do jego wykonania potrzebujemy: opakowanie po jajkach, kolorowy papier, farby, patyczki do szaszłyków, klej, nożyczki.
Na początku odcinamy wieczko opakowania po jajkach i spód tego opakowania malujemy farbami w środku i na zewnątrz.
Następnie wykonujemy żagle (prostokąty wycięte z kolorowego papieru nabijamy na patyczek po szaszłykach).
Wykonujemy tzw "bocianie gniazdo, mocujemy na sznurku kotwicę, wycinamy ster. Cały żaglowiec ozdabiamy według własnego pomysłu.
Na zdjęciach poniżej prezentujemy kolejne etapy wykonania żaglowca.
Zachęcamy Was również do obejrzenia w Internecie galerii zdjęć żaglowców oraz do poczytania informacji na temat ich budowy i przeznaczenia.
Róbcie zdjęcia swoim pracom i wysyłajcie na adres iwona.jochemczyk@poczta.fm
Wysłanie zdjęć jest równoznaczne ze zgodą na ich publikację.
Na Wasze prace czekamy do środy, w czwartek opublikujemy zdjęcia na fb szkoły i na stronie szkoły.
Pozdrawiają wychowawcy świetlicy

Iwona Jochemczyk